Border Collie Blue Merle Tricolor: Pochodzenie, Wygląd i Charakter

Border Collie Blue Merle Tricolor: Pochodzenie

Co w Sierści Piszczy

Border Collie Blue Merle Tricolor to jedna z ras psów, która cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie wykorzystywana była do pracy na farmach, głównie przy stadach owiec. Choć jest to rasowy pies pasterski, obecnie coraz częściej można spotkać go jako psa towarzyszącego.

Border Collie Blue Merle Tricolor: Wygląd

Border Collie Blue Merle Tricolor to średniej wielkości pies o harmonijnej budowie oraz mocnej muskulaturze. Charakterystyczną cechą tej rasy jest futro w kolorze niebieskim merle z białymi i brązowymi plamkami. Ich oczy są zazwyczaj mandarynkowe lub niebieskie, co nadaje im bardzo charakterystyczny wygląd. Mają też długie uszy, które są wciąż na wyciągnięcie ręki, gdyż te psy są bardzo uważne i czujne.

Border Collie Blue Merle Tricolor: Charakter

Charakter Border Collie Blue Merle Tricolor cechuje się inteligencją, żywiołowością oraz aktywnością. Są to psy bardzo energiczne, które potrzebują codziennej dawki ruchu i aktywności fizycznej. Są również bardzo zrównoważone emocjonalnie, oddane swoim właścicielom i gotowe do pracy. Border Collie Blue Merle Tricolor są bardzo bystrymi psami, które szybko uczą się nowych komend i zadań. Ich inteligencja sprawia, że są chętne do nauki, co sprawia, że są świetnymi kandydatami do pracy jako psy tropiące, ratownicze czy też agility.

Opieka nad Border Collie Blue Merle Tricolor

Chociaż Border Collie Blue Merle Tricolor to bardzo zdolne i bystre zwierzęta, hodowla i opieka nad nimi wymaga pewnej wiedzy i zaangażowania. Muszą być codziennie aktywnie wybiegane, a także odpowiednio wykarmione i odpowiednio pielęgnowane. Ich futro wymaga regularnej pielęgnacji, a także kąpieli od czasu do czasu. Ważne jest również by zapewnić im odpowiednią ilość stymulacji psychicznej – zabawki interaktywne, treningi czy spacery pozbawione monotonii pomogą utrzymać je w dobrej formie zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

Border Collie Blue Merle Tricolor to rasa, która może być wspaniałym towarzyszem zarówno dla osób aktywnych jak i rodzin z dziećmi. Jednak należy pamiętać, że jest to rasa, której nie da się zostawić samemu sobie na dłużej i wymaga aktywnego zaangażowania właściciela. Jeszcze raz warto podkreślić, że te psy potrzebują stałego ruchu oraz stymulacji psychicznej, bez których mogą stać się nieszcześliwe i problematyczne. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o posiadaniu Border Collie Blue Merle Tricolor, warto się dobrze zastanowić i zasięgnąć porady doświadczonego hodowcy czy behawiorysty.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *