Zabawki idealne na dwór!
Zabawki idealne na dwór!

Jakie zabawki dla psa będą najlepsze na dwór?

Co w Sierści Piszczy

Wybór akcesoriów do zabawy na świeżym powietrzu zależy w głównej mierze od tego, w jaki sposób lubimy spędzać czas z czworonogiem poza domem. Jednocześnie należy pamiętać, że zabawki dla psa powinny być wykonane solidnie i z trwałych materiałów – wybierając dobrą jakość gadżetów do zabawy nie tylko zapewniamy dłuższe ich użytkowanie, ale też zmniejszamy ryzyko, że zwierzak np. połknie fragmenty zabawki. Na spacerach z całą pewnością sprawdzą się różnego rodzaju piłki, frisbee oraz inne akcesoria do aportowania. Ponieważ w parku czy na łące łatwo zgubić zabawki, rozsądnie będzie postawić na gadżety w jaskrawych kolorach – dzięki temu nawet jeśli piłka wpadnie w zarośla, odnalezienie jej nie powinno stanowić większego problemu. Twój pies lubi zabawy w basenie lub chcesz zachęcić go do przyjemnej kąpieli w jeziorze podczas upałów? Najlepszym wyborem w takiej sytuacji będą zabawki dla psa przeznaczone do wody, które unoszą się na jej powierzchni. W ten sposób możecie poćwiczyć z czworonogiem np. aportowanie. Podczas spacerów doskonale sprawdzają się też szarpaki wykonane z mocnego sznurka, dzięki którym możecie bawić się w przeciąganie. Taka aktywność na pewno pozwoli na spożytkowanie nadmiaru energii i zmęczy nawet bardzo aktywnego psa. Warto też na przechadzkę zabrać przysmaki – będą one idealne jako nagroda za dobrze wykonane zadanie podczas ćwiczeń, ale mogą też przydać się do zabawy w tropienie. Aktywności angażujące umysł psa również pozwolą zmęczyć czworonoga i spożytkować nadmiar jego energii.

O czym pamiętać podczas spacerów z psem?

Spacer to dla psa nie tylko okazja do załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych, ale również doskonały pretekst do zabawy z opiekunem i zacieśniania z nim więzi. Odpowiednio dobrane zabawki z pewnością zapewnią jeszcze przyjemniej spędzony czas, ale musimy pamiętać również o zagwarantowaniu zwierzakowi bezpieczeństwa. Podstawa to oczywiście obroża i smycz, ale istotna jest również ochrona przed pasożytami zewnętrznymi, które przenoszą niebezpieczne dla czworonogów choroby. Specjalne obroże, a także preparaty odstraszające i zwalczające kleszcze, pchły i inne pasożyty znacznie zmniejszają ryzyko, że czworonóg złapie groźną infekcję.

Psa należy wyprowadzać kilka razy dziennie, aby zwierzak mógł zaspokoić potrzeby fizjologiczne, z kolei dłuższy spacer umożliwi mu realizację potrzeb wynikających z instynktu, jak np. węszenie. Pamiętajmy jednak, że przy niesprzyjającej pogodzie lepiej jest skrócić nieco przechadzkę – silny mróz czy duży upał mogą osłabić zwierzaka, a w takiej sytuacji wyczerpującą zabawę na świeżym powietrzu rozsądniej będzie zamienić na angażującą umysł pupila aktywność w domu.

Podobne wpisy