20230116180236 download
Jak wybrać karmę dla psa i gdzie można zamówić porządne produkty dla zwierząt? 3

Niektórzy właściciele psów kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego, że jakość karmy podawanej czworonogowi ma ogromny wpływ na jego samopoczucie i zdrowie. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o to, aby kupować wyłącznie karmy popularnych marek, na których reklamy często można trafić w internecie lub telewizji. Zamiast tego należy sprawdzić skład wybranej karmy i upewnić się, że jest on odpowiedni zbilansowany. Dodatkowo nie można zapominać o tym, że inna karma sprawdzi się w przypadku dorosłych psów, inna dla psa z problemami jelitowymi, a jeszcze inna powinna być stosowana w przypadku psów małych ras.

Wyboru idealnej karmy, która zapewni zwierzęciu wszystkie potrzebne składniki odżywcze, nie ułatwia duży wybór takich produktów, szczególnie że każdy producent ma w ofercie obecnie przynajmniej kilka różnych rodzajów dla psa. Na szczęście dzięki poniższym wskazówkom będziesz mógł bez problemu kupić karmę, która będzie zdrowa i smaczna.

Czym należy karmić psa?

Na początek warto zacząć od tego, czego absolutnie nie należy podawać psu, a o czym niestety zapominają niektórzy właściciele czworonogów. Nie chodzi wyłącznie o to, że niektóre produkty spożywcze mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie psa, ale o ryzyko, że ich podanie spowoduje śmiertelne zatrucie. Tym samym w żadnym wypadku nie można karmić psa czekoladą, rodzynkami, cebulą, ksylitolem i winogronami.

Oczywiście nie oznacza to, że nie można gotować psu. Trzeba jednak pamiętać o unikaniu przypraw i korzystaniu wyłącznie z takich składników, które na pewno nie będą miały żadnego negatywnego wpływu na zdrowie i samopoczucie czworonoga. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość osób wybiera przede wszystkim gotowe karmy. Te dostępne są w dwóch wariantach: sucha karma i mokra. Karma mokra jest zazwyczaj chętniej zjadana przez psy, a dzięki dużej zawartości wody ma korzystny wpływ na nawodnienie zwierzęcia. Dużo wygodniejsza i zazwyczaj tańsza jest jednak karma sucha. Oprócz długiego terminu przydatności i łatwego dozowania, za jej wyborem przemawia kilka istotnych argumentów.

Najważniejsze zalety karmy suchej

Karma sucha (niezależnie od tego, czy jest to standardowy wariant, czy też pełnoporcjowa karma dietetyczna) ma strukturę, która przyczynia się do usuwania kamienia nazębnego u zwierząt. Dzięki temu można uniknąć konieczności usuwania kamienia u weterynarza, co nie dość, że jest dość kosztowne, to dodatkowo wymaga uśpienia psa na czas zabiegu.

Karma sucha usuwa kamień i przy okazji czyści zęby. Może zostać pozostawiona w misce nawet na dłuższy czas podczas upalnych dni i się nie zepsuje. Bogata oferta tego typu karm sprawia, że właściciele mogą kupić dla swoich czworonożnych przyjaciół idealny pokarm, który będzie zawierał wszystkie niezbędne składniki. Przykładem może być karma dla psa z chorymi jelitami, dietetyczna karma pełnoporcjowa, czy też karmy przeznaczone dla dorosłych psów ras małych. Oczywiście, jeżeli sporadycznie pies dostanie inną karmę to nic się nie stanie, ale przy długotrwałym stosowaniu – a większość psów przez całe życie spożywa suchą karmęwybór idealnego produktu ma ogromne znaczenie.

O czym trzeba pamiętać przy wyborze karmy?

Kupując karmę dla swojego psa, trzeba przede wszystkim upewnić się, że nie zawiera w składzie zbóż, soi i sztucznych barwników. Za wartościową karmę można uznać taką, która charakteryzuje się wysoką zawartością mięsa. Nie można pominąć wieku psa, a także stopnia jego codziennej aktywności. Niektóre rasy mogą wymagać większej ilości określonych składników przy jednoczesnym wyeliminowaniu produktów, które są stosowane w standardowych karmach. Z tego powodu najlepiej zapoznać się ze specyfikacją danej rasy, co na pewno pomoże w znalezieniu odpowiedniego produktu. Dzięki temu można uniknąć ryzyka wystąpienia niepożądanych dolegliwości, czego przykładem mogą być choroby przewodu pokarmowego.

Gdzie można kupić porządną karmę dla czworonoga w atrakcyjnej cenie?

Największy wybór karm dla wszystkich psów można znaleźć w sklepie internetowym. Za zakupami w tym miejscu przemawia nie tylko ogromny wybór i przystępne ceny, ale też możliwość skorzystania z pomocy pracowników biura obsługi klienta, którzy chętnie doradzają klientom w doborze karmy. Warto więc sprawdzić, jaka karma dla psa w sklepie Apetete jest obecnie dostępna i zamówić na próbę opakowanie. Wybór karmy jest o tyle prosty, że klient może skorzystać z licznych filtrów. Dzięki nim można na przykład ograniczyć liczbę wyświetlanych produktów wyłącznie do tych, które są dedykowane dla psów seniorów. W podobny sposób można wyszukać karmy przeznaczone dla małych ras, konkretnych ras lub nawet znaleźć produkty o wybranym smaku.

Chociaż przy zamawianiu większych opakowań można uzyskać niższe ceny, najpierw lepiej kupić mniejszą karmę i upewnić się, że pies będzie chciał ją jeść. Na szczęście przy produktach z dobrym składem nie powinno być z tym żadnych problemów.

Podobne wpisy